town

O nas

Wielkopolski Fundusz Rozwoju

Wielkopolski Fundusz Rozwoju jest spółką Samorządu Województwa Wielkopolskiego, działającą na rzecz rozwoju regionu oraz mającą na celu promocję Województwa Wielkopolskiego jako regionu atrakcyjnego inwestycyjnie. Oferujemy środki finansowe na rozwój i środki finansowe na inwestycje w postaci produktów finansowych dla MŚP, promujemy Województwo Wielkopolskie jako region atrakcyjny inwestycyjnie i sprzyjający aktywności gospodarczej, również poprzez działania w ramach ekspansji zagranicznej wielkopolskich firm oraz wsparcia eksportu.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju

O spółceInformacje o spółce

Wielkopolski Fundusz Rozwoju z siedzibą w Poznaniu jest spółką Samorządu Województwa Wielkopolskiego, działającą na rzecz rozwoju regionu i wsparcia finansowego MSP. Realizujemy zadania na rzecz Województwa Wielkopolskiego w zakresie zarządzania środkami finansowymi. Są to środki na rozwój i środki na inwestycje, pochodzące w szczególności ze środków zwróconych z Inicjatyw JEREMIE 2007-2013 i JESSICA 2007-2013, wdrażanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Pożyczki dla firm wielkopolskich pozostają w zasięgu przedsiębiorców, którzy chcą lub zamierzają ubiegać się o  realizację zamówienia publicznego na terenie województwa, jak również podejmują działania w zakresie podjęcia lub rozwoju działalności eksportowej.

działalność spółki

Działalność spółki<Działalność spółki

Wielkopolski Fundusz Rozwoju udostępnia wsparcie finansowe dla MŚP w postaci środków na inwestycje i środków na rozwój. Pomaga wielkopolskim przedsiębiorcom w rozwoju ich działalności poprzez oferowane finansowania dla firm w postaci produktów finansowych: pożyczka regionalna, pożyczka ekspansja, a także linia finansowa udostępniona dla pośredników finansowych, w postaci instrumentów finansowych w formie zwrotnej. Jesteśmy partnerską instytucją otoczenia biznesu dla MŚP, JST oraz innych inwestorów zainteresowanych rozwojem Wielkopolski.

więcej >>

 

 

Samorząd

Struktura właścicielskaStruktura właścicielska Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju

Strukturę właścicielską Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. tworzy jedyny Wspólnik –  Województwo Wielkopolskie, posiadające wszystkie udziały w spółce.